Гришо би Ербер и продължава напред в Монте Карло

Българинът загуби сет, но не допусна изненада на старта в Мастърса

Григор Димитров започна с победа участието си на Мастърса с награден фонд 5 238 735 евро в Монте Карло, след като в двубой от втори кръг постигна обрат срещу преминалия през квалификациите Пиер-Юг Ербер, отстранявайки го с 3-6 6-2 6-4 след час и 49 минути игра на Централния корт.

Благодарение на този успех българинът си осигури чек на стойност 60,945 евро и 90 точки за световната ранглиста, а в спор за място на четвъртфиналите ще се изправи срещу победителя от мача между Филип Колшрайбер и миналогодишния финалист Алберт Рамос-Винолас, съобщава сайтът на българската тенис звезда grigordimitrov-bg.com.

Срещата стартира с два бързи гейма за сервиращите, но при 1-1 Димитров допусна спад и набързо предаде подаването си след две двойни грешки и неточност от форхенд при брейкпойнт. Нататък Григор отново стабилизира сервиса си и не загуби дори точка в следващите си две подавания, но при 3-5 грешките отново се завърнаха и след още един пробив Ербер вече водеше със сет аванс.

Във втората част Димитров успя да стабилизира играта си и намали неточностите до минимум, а това моментално даде резултат. При 1-1 българинът притисна съперника си от ретур и достигна до два шанса за пробив, но все пак французинът намери сили да се измъкне и отново излезе напред в резултата.

Два гейма по-късно обаче грешките в играта на Ербер доведоха до нови два брейкпойнта за Григор, който този път моментално се възползва и изцяло пое контрола върху случващото се на корта до края на сета. Българинът не само затвърди пробива си, но дори успя да постигне още един и след общо пет поредни гейма вкара мача в трети сет.

Решителната част започна с няколко бързи гейма за сервиращите, но при 2-2 Димитров отново притисна съперника си и успя да се възползва при втория си брейкпойнт. Французинът обаче успя моментално да се върне в резултата, след като при 30-30 направи мощен уинър от ретур, а Григор допусна неточност при последвалия шанс за пробив.

Все пак световният №5 не изпусна инициативата в мача и отговорът му бе моментален – печеливш минаващ удар му гарантира две възможности за още един пробив. Григор се възползва от втория си шанс и уверено запази предимството си до края.