Бургаският „Дея Спорт” оглави временното класиране сред волейболния елит

Отборът на „Дея спорт” уверено върви към първото място в края на редовния сезон в „Супер волей”. Бургаският отбор се утвърди като лидер в класирането с 8 точки пред втория „Левски” само 4 кръга преди плейофите.

Това стана факт, след разгромната победа на „Дея” срещу „Монтана” с 3:0 (25:14, 25:21, 25:15) само за 72 минути (MVP стана Димитър Василев) и загубата на „Нефтохимик 2010” също в зала „Младост” срещу „Левски” с 1:3 гейма.

С актив от 49 точки – 17 победи и 1 загуба, водач в класирането е „Дея Спорт”. „Нефтохимик 2010“ е на трето място с 40 точки – 13 победи и 5 загуби.

В следващия 19-ти кръг двата бургаски отбора гостуват. Мачовете са на 1 март, петък. „Хебър” посреща „Дея спорт” в Пазарджик, а началото е в 18:30 часа.

От 19:30 часа пък е дербито между „Монтана” и „Нефтохимик 2010”.

В същото време женският тим на „Дея спорт” спечели у дома срещу „Хектор” с 3:2 гейма и заема петото място в родния елит с 12 точки. На бургаските момичета предстои гостуване на шампиона и убедителен лидер в класирането на „Демакс лига” „Марица”. Мачът в Пловдив е на 3 март, неделя, от 15:30 часа.