Бургаският „Фрегата“ се бори за бронзовите медали

С минимална загуба 29:32 в Ловеч започна серията до две победи за бронзовите медали в мъжкото ни първенство по хандбал. След равностойни първи 20 минути, домакините поведоха с 10:15, но бургаският „Фрегата“ успя да намали изоставането до 13:16. Второто полувреме премина по идентичен начин, като гостите догонваха през цялото време. Ниският процент на успешни завършени атаки – 45% от чисти положения, и огромният брой технически грешки – 18, попречиха на бургазлии да изравнят и дори да вземат победата.

„В такъв мач с огромно напрежение не може да няма грешки, дори и съдиите имаха някои странни решения”, заявиха от щаба на „Фрегата“.

На 18 май 2024 г., от 17 ч., в спортна зала „Никола Станчев” в „Меден рудник“ ще се състои изключително важната втора среща от серията. При победа ще се играе трети мач отново в Ловеч.