Независимо какво говорят партиите сега, всеки един от техните експерти си дава сметка, че идва затягане на коланите. Такова мнение изрази бившият министър на регионалното развитие Гроздан Караджов.
„След пиршеството, което ни организираха от ПП-ДБ с техните бюджети, това, което идва, е дупка от 6 милиарда лева. Като бивш вицепремиер и министър нашата кавга стана около бюджета. Не случайно, виждайки какво се прави, поискахме излизане от онзи кабинет. Зейналата дупка е основно както от социални плащания, така и от свръхарчене в областта на регионалното развитие, където бяха заледени рекордните 5 милиарда. Това е бюджетът на Асен Василев. В 49-ия парламент съм говорил много пъти, че такава вакханалия накрая ще завърши лошо. Дано обаче му се потърси сметка”, поясни той.
По думите му трябва да има редовен кабинет, защото така иска народът. „Ако политиците са длъжни някому, те са длъжни на онези, които с гласа си ги избират. Много дълго България се клати между служебни и краткотрайни редовни правителства. Изслушах всички анализатори. Чух варианти в които ПП е без ГЕРБ-СДС и ДПС, и такива, които са с ГЕРБ. При всички тях виждам, че ИТН играе роля. Те няма да бъдат пречка в разговорите за правителство”, уточни Караджов.
Според него трябва да се види ясно кой поставя предварително червени линии. „Виждам ГЕРБ-СДС, БСП, ПП-ДБ да правят това. Това е изключително грешно и е надпревара за псевдоморал. Трябва да се състави редовен кабинет, но не на цената на тотални безпринципни договорки”, допълни тай.
„Станахме свидетели на брутални избори, които на камера показаха това, което много години се говореше – че не е важно как гласуваш, а е важно кой брои. Извън зависимото и контролираното гласуване, сега най-после имаме кадри и звук от това как се нагласяват резултати. Затова тези избори трябва да бъдат касирани частично. Не може да бъде подменян гласа на българина и това да остане просто така. Надявам се всички да подкрепят тази идея на ИТН. „Мъртвите души” в избирателните списъци са другият огромен проблем на изборното законодателство, което го прави нечестно. Оказва се, че по списъците има огромно количество гласоподаватели, които всъщност не живеят на даденото място. Това дава възможност за манипулация”, заключи Караджов.