Загуба за баскетболните ни национали

Българският национален отбор по баскетбол започна със загуба участието си в европейските квалификации. Съставът, воден от Росен Барчовски, отстъпи със 70:84 при гостуването на Швеция в Гьотеборг. Срещата беше в група D от квалификациите за европейското първенство през 2025 г.

Решаващи се оказаха първата и последната четвърт, които шведите взеха съответно с 29:22 и 22:15. Във втората и третата имаше равенства – 21:21 и 12:12. Голямата разлика се получи в последните секунди от двубоя, когато „лъвовете” допуснаха две поредни тройки и дистанцията бе увеличена значително.

За България най-резултатен беше Коди Милър-Макинтайър с 21 точки, от които 17 през първото полувреме. Христо Захариев добави 18 т. За Швеция най-резултатен бе Мелвин Панцар с 16 точки.

В неделя (25 февруари 2024 г.) от 17 ч. България приема Германия в Ботевград.