Отличия за бургаски състезателки

Състезателката на клуб „Джавелин“ Даринка Цуцуманова спечели сребърен медал на дистанция 10 метра в клас R1 по време на Държавното първенство по спортна стрелба с въздушна пушка за хора с увреждания. Надпреварата се проведе в Пловдив на 19 октомври 2024 г. Тя отстъпи единствено на шампионката Стефка Костова от клуб „Орел“ – София.

На трето място се класира Наталия Илиева от „Сини камъни“ – Сливен. Четвъртата позиция си я разделиха две състезателки – Есмерай Ибрям от ,,Джавелин“ и Лидия Августинова от „Тракия“ Пловдив.

С общия брой точки бургаските състезателки успяха да спечелят купата за второто място при жените. Благодарение на община Бургас те имат закупена пушка от най-висок клас, с която поддържат спортната си дейност.