„Орлите“ сразиха Будучност и полетяха към лигата на богатите

Българските шампиони биха с 3:1 Будучност в Подгорица и се класираха във втория кръг. Пътят на орлите към групите на Шампионската лига минава пред Дания

Българският шампион Лудогорец се класира за втория предварителен кръг от надпреварата за Шампионската лига, след като срази с 3:1 черногорския първенец Будучност в Подгорица.
Разградчани изиграха страхотно първо полувреме, в което реализираха два от головете си – чрез Ихинио Марин (12) и Мавис Чибота (25), но Игор Чукочив за домакините все пак материализира частичното игрово предимство за „синьо-белите” с попадение през първата част. В третата минута от добавеното време Каули Оливейра вкара третия гол за „зелените” и запрати тима си напред в квалификациите, съобщава gong.bg.
Успехът в балканската страна прати „орлите” към втория кръг, където другата седмица Лудогорец ще приеме датския първенец – Мидтиланд, с Божидар Краев в състава си.