„Шейховете“ сразиха Монтана в баража за оцеляване в елита

С два гола на Хазуров и Романов, футболистите на Нафатата си осигуриха комфортен аванс преди реванша в Бургас
Монтана и Нефтохимик изиграха първия мач от полуфиналния двубой за оставане в Първа лига. Нафтата категорично бе по-добрия отбор през целия мач и съвсем логично се поздрави с победата. Още в началото на срещата Нефтохимик притисна своя съперник и Яни Пехливанов нацели гредата след страхотен удар от 20 метра в 8-та минута, съобщава официалното издание на бургаския тим – neftochimic.com. Логичното се случи в 16-та минута, когато се стигна до дузпа за бургазлии. Костадин Хазуров бе точен и даде аванс за Нефтохимик. Малко след това, след една прекрасна контраатака, Владислав Романов отбеляза красив втори гол. След това попадение Нефтохимик се дръпна леко назад и разчиташе на контраатаки. До края на първото полувреме не паднаха други попадения. С началото на второто полувреме Нефтохимик отбеляза трети гол отново чрез Костадин Хазуров. Почетното попадение за Монтана падна в края на мача, когато Петър Атанасов се възползва от неразчетено излизане на Янко Георгиев и го прехвърли. Мачът реванш ще е на 22 май, понеделник от 17:30 часа на стадион „Лазур“.